MŠ Herrmannova > MŠ Baarova > Aktuality pro rodiče - MŠ Baarova > Co potřebuje dítě do MŠ

Co potřebuje dítě do MŠ

CO POTŘEBUJE DÍTĚ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

• přezůvky do třídy – nesmí mít černou podrážku,  pevná  uzavřená  noha
  • převlečení do třídy
  • pyžamo
  • náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláčky)
  • cvičební úbor – elastické - bavlněné  krátké  pohodlné kalhoty,  tričko
  • oblečení na pobyt venku – není možné používat stejné oblečení na pobyt venku a do třídy
  • v letním období - klobouk nebo kšiltovku, sluneční brýle, opalovací krém
  • v zimním období – rukavice (palčáky),  čepici, šálu nebo nákrčník , nepromokavé kalhoty

Do mateřské školy je třeba přinést:

• velké balení papírových kapesníků - v krabičce trhací
  • větší balení vlhčených ubrousků
  • hřeben - hlavně děvčátka s delšími vlásky

Oblečení a přezůvky do třídy

Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné a jednoduché v oblékání. U děvčátek nevhodné šatičky se zapínáním na zádech. Ve třídě děti chodí v uzavřených přezůvkách, nejlepší je pořídit je s ortopedickou úpravou.

Oblečení a obuv pro pobyt venku:

Pokud počasí dovolí, každý den trávíme s dětmi venku na školní zahradě nebo vycházkou po okolí MŠ, popřípadě plánovanými akcemi mimo MŠ. Proto je nutné děti vybavit vhodnou obuví a převlečením na pobyt venku. Oblečení je nutné vybírat vzhledem k ročnímu období a s ohledem na aktuální počasí, v zimním období nezapomínejte na šálu nebo nákrčník, čepici, palčáky, vhodnou obuv a oteplené nepromokavé kalhoty. V létě je vhodné děti vybavit kloboučkem nebo kšiltovkou, popřípadě slunečními brýlemi a opalovacím krémem.

Při pobytu venku se děti často ušpiní, - volte proto k tomu vhodné oblečení.

Odpolední spánek:

Pravidelnou součástí denního režimu školky je odpolední relaxace na lůžku. Začátkem týdne je třeba dítěti přinést pyžamo nebo noční košilku, které budou zůstávat v mateřské škole. Výměna pyžámek probíhá většinou pravidelně jednou za dva týdny nebo dle potřeby.

Náhradní oblečení:

Pro případ   jakékoliv nehody,  je třeba mít v šatně připravené náhradní oblečení (spodní prádlo a další základní kusy oblečení do třídy). Náhradní oblečení je třeba pravidelně kontrolovat, popřípadě doplňovat.

Všechny věci, které dítěti dáte do mateřské školy, musí být jednoznačně podepsané nebo označené jiným způsobem. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být jasné, co komu patří. Do školky také nikdy nedovolte dětem brát z bezpečnostních důvodů žvýkačky, řetízky na krk, zápalky, léky, ostré předměty a také cenné a drahé věci, které by se mohly ztratit nebo rozbít.