Drobečková navigace

Úvod > MŠ Herrmannova > O mateřské škole > Aktuality - MŠ Herrmannova > Recyklohraní

RecyklohraníRecyklohraní - školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky.

V jarní sběrové kampani použitých baterií se umístila naše školka již podruhé

na 1. místě v Olomouckém kraji – celkem odevzdaných 206 kilogramů použitých baterií.

V přepočtu kg na žáka nám patří 2. místo v Olomouckém kraji.

Obstáli jsme v tvrdé konkurenci ostatních škol, ale hlavně nás může těšit, že jsme udělali něco dobrého pro životní prostředí. Sběr vysloužilých baterií patří ke smysluplným činnostem. Díky recyklaci budou baterie přeměněny na druhotné suroviny. Chráníme tím přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin.

Posuďte sami! Ze sta kilogramů baterií lze recyklací získat 65 kilogramů surovin. Z tužkových baterií jde především o ocel, zinek, mangan, nikl a měď. Z dalších typů baterií pak také olovo, kadmium, kobalt nebo stříbro. Jejich opětovným využitím chráníme přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. A to už stojí za tu námahu!

Za 1. a 2. místo jsme od Recyklohraní a vyhlašovatele soutěže kolektivního systému ECOBAT získali poukázky k nákupu v prodejnách Kaufland v hodnotě 4 500,- Kč.

Za výhru pořídíme další pomůcky a materiál na pěstitelské práce do našeho nově vzniklého zahradnického koutku – terasa u 6. třídy – veverek

MŠ Herrmannova

 

Děkujeme všem, kteří jste se do sběru baterií zapojili. Tento skvělý výsledek je především vaše zásluha. Už začátkem příštího školního roku na něj budeme mít šanci navázat při podzimní sběrové kampani. Včas vás vyzveme, abyste nám do školky přinesli vysloužilé baterie, případně i nepotřebné elektro a mobilní telefony.

 

Děkujeme