Drobečková navigace

Úvod > MŠ Herrmannova > O mateřské škole > Aktuality - MŠ Herrmannova > GDPR - OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

GDPR - OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮUpozornění

GDPR, které bylo přijato v dubnu 2016, nabude účinnosti 25.5. 2018.Představuje nový právní rámec ochrany osobních údajů v evropském prostoru s cílem hájit, co nejvíc práva občanů EU, proti neoprávněnémuzacházení s jejich daty, včetně osobních údajů.

Přináší nová pravidla pro ochranu osobních údajů, která se budou bez výjimky týkat všech firem i organizací. Zpřísňuje se nakládání s osobními údaji a hlavně zvyšují se sankce až do výše 500 milionů Kč! Současně nařizuje některým správcům nebo zpracovavatelům osobních údajůzřídit

nezávislou, kontrolní funkci DPO (Data protection Officer) Pověřenec pro ochranu osobních údajů.

Z tohoto důvodu nebudeme zveřejňovat ve fotogalerii aktuální fotografie dětí a záznamy z výchovně vzdělávacích činností.

Zveřejněno dne 24.4. 2018